איך מוצאים במהירות מפה לפי כתובת או מקום?

 • 1.מתקינים את סרגל הכלים בחינם
 • 2.לוחצים בסרגל החדש על החץ השחור שליד המילה "חפש" חפש
 • 3.בתפריט שייפתח בוחרים כתובת במפה
 • 4.רושמים את הכתובת או המקום: מנחם בגין 132 תל אביב
 • 5.מייד תקבלו מפה נוחה ושימושית כולל אפשרות למסלולים וצילומי לווין.

תחזית מזג האוויר

חיפוש במפה

מפת ארץ ישראל

הוספת סרגל הכלים

אודות התוסף

 • מצא את עצמך במפה

  מזג האוויר של השבוע

 • קיצורי דרך

  לוח שנה

 • רדיו ומוזיקה

  טלויזיה לצפייה ישירה

אודות ישראל

מפת ארץ ישראל עברה במשך השנים מספר תלתלאות עד שהגיעה לגבולותיה הנוכחיים.
שטחה של ישראל 22,072 קמ"ר בלבד ועלייה נלחמו עמים רבים מבחינת דתית והיסטורית. תאריך הקמת מדינת ישראל הינו ה' באייר ה' תש"ח 14 במאי 1948. ישראל שוכנת במזרח התיכון וסובבות אותה מדינות ערב. לבנון סוריה ירדן ומצרים.
ישראל היא מדינה יהודית אך שוכנים בה גם מוסלמים נוצרים ובני עדות אחרות.
ההתיישבות באזור זה הוא מהראשונים בעולם מנדידת האדם מיבשת אפריקה, הראשונים בחקלאות ובהתיישבות בערים.
ישראל קיימת עוד מתקופת הברונזה אז נקראה כנען, לפני כ3500 שנה, התיישבו העבריים הכנענים לאורך רצועת החוף בערי צידון, צור,עכו ,יפו ועזה שם שכנו אבותינו.
בתקופת הברזל לאחר התפלגות 12 השבטים לאורך ישראל שכל אזור נקרא על שמו של בן יעקב אשר ידעו מלחמות במשך השנים עם עמים עוינים וניצחונם של השבטים, דוד המלך הרחיב את גבולות המדינה איחד את השבטים לעם אחד .הממלכה נקראה ממלכת יהודה וישראל. דוד הכין במו ידיו את יסודות הבית הראשון בהר המוריה, הר הבית, אך השאירם לבנו שלמה, אשר הקים אותו על רקע פולחני דתי בירושלים בשנת 960 לפנה"ס. עד שנת 930 לפנה"ס לערך התקיימה בארץ ממלכת ישראל המאוחדת, משנה זו התפלגה הממלכה לשתי ממלכות, ממלכת יהודה מהשבטים של יהודה ובנימין בשלטונו של רחבעם וממלכת ישראל מ10 השבטים הנוספים בשלטונו של ירבעם בן נבט משבט אפרים שאסר על נתיניו לעלות לירושלים והקים להם מרכז דתי פולחני בבית אל. לאחר פגיעה קשה של מצרים בעיקר בממלכת ישראל נכבשו רוב עריה המבוצרות. לאחר מכן ידעה ישראל מתקפה קשה נוספת מידי העם האשורי, אשר השתלט על הערים הגדולות של ישראל בשנת 722 לפנה"ס, הוגלו תושבי ישראל ובמקומם עלו תושבי אשור ,ה"כותים".
ממלכת יהודה אולם נשארה 130 שנה לאחר המתקפה על ממלכת ישראל אבל האימפריה הבבלית גברה על האימפריה האשורית ואף החריבה את ירושלים ובית המקדש בשנת 586 לפנה"ס. תושבי ממלכת יהודה הוגלו לבבל.

בשנת 539 לפנה"ס כבש את בבל כורש מלך פרס, את כל שטחי האימפריה הבבלית, ובניהם ארץ ישראל, כורש פרסם את "הצהרת כורש, ואפשר לגולי בבל לחזור לארץ, בתהליך שיבת ציון.בית המקדש השני נבנה ע"י עולי שיבת ציון מפרס בשנת 520 לפנה"ס. אף על כל העמים ששהו בארץ בניהם הפלשתים האדומי שבטי קדר הערביים והשומרונים –שהוגלו בממלכת אשור, שרר שקט בין העמים כיוון שכורש התר את הדתות השונות בארץ. עד שאלכסנדר מוקדון כבש את ישראל בשנת 332 לפנה"ס. עד אשר קם מרד החשמונאים בשנת 167 לפנה"ס עם עלייתו של מתתיהו הכהן אשר שלט על ממלכת יהודה שנקראה ממלכת בית חשמונאי. בתקופה זו העם היהודי ידע עושר ושגשוג ואף הרחיב את קשרי החוץ עם מדינות שונות, על אף החקלאות והנמלים שלו. סוף תקופת בית חשמונאי בא עם מותה של שלומציון אשתו של אלכסנדר ינאי, המלך באותה עת, בניו רבו על המלוכה ופומפיוס מצביא מטעם האימפריה הרומית ניצל את ההזדמנות וכבש את הארץ. אנטיפטרוס מונה לאפוטרופוס -נציב על ממלכת יהודה. אנטיפטרוס התיר מחדש לבנות את חומות ירושלים והשיב לממלכה חלקים שהופרדו ממנה על ידי פומפיוס. לאחר מותו של אנטיפטרוס מונה הורדוס בנו להיות למלך על יהודה, הוא לא התערב לעם היהודי בעסקיו, עד לאחר מותו אשר תמה תקופת הנציבות הראשונה, שהחלה התקופה השני, פרץ המרד השני ובמרד זה נחרב ע"י הרומאים בשנת 70 לספירה.
בשנת 324 לספירה, הקיסר קונסטנטינוס השתלט לאחר שנים רבות של אנרכיה באימפריה הרומית, והפך לשליט יחיד של קיסרות ביזנטיון. הוא הכריז על הדת הנוצרית המותרת באימפריה בנה את ירושלים וכנסיית הקבר. תוך זמן קצר הפכו הנוצרים לרוב מכריע בארץ והעם היהודי איבד מכוחו הפוליטי והחברתי ,הוטלו על העם היהודי גזירות נוספות. בשנת 351 פרץ מרד גאלוס אשר דוכא עד מהרה ועל הארץ הוטל שלטון צבאי. יוליאנוס "הכופר" אשר הוכרז כקיסר,יוליאנוס התנגד לנצרות וביקש לחזור לדת ההלנית, ועל כן ראה ביהודים בני ברית. בשנת 362 הוא הציע ליהודים להקים מחדש בית מקדש ואף החל בעבודות להקמתו, אך לאחר מותו בקרב הופסקה הבנייה.

בשנת 527 לספירה הקיסר יוסטיניאנוס הראשון הטיל גזרות על היהודים ושבר את השקט עימם, ואף היה על היהודים אונס להמרת דתם בפעם הראשונה בהיסטוריה.
בשנת 638 כבשו צבאות הערביים את ירושלים. כעבור שנתיים ב- 640 נכבשה גם קיסריה, ותם השלטון הביזנטי בארץ. צבאות ערבים רבות שלטו בארץ, שלטון עבאס, השלטון המצרי, הפרסים והתורכים. שלטונם פגע מאד בעם היהודי עם כל הכנסות והגזרות שרחפו מעל ראשו.
במהלך מסע הצלב הראשון נכבשה ירושלים על ידי הצלבנים ב-1099, והוקמה ממלכת ירושלים. היהודים חברו לערבים בכדי לעצור את הטבח הנורא בתושבי ירושלים, הצלבנים הביסו את התושבים ודרסו את הממלכה ומחקו ערים שלמות בישראל והקימו ערים נוצריות, פעמיים היה מסע הצלב בישראל כאשר בפעם הראשונה ב1187 הפיל צלאח א-דין את הצלבנים בקרב קרני חיטין, ליד טבריה, הצלבנים נסוגו.
בפעם השנייה בשנת 1191 בפיקוד ריצ'רד לב הארי, כבשו הצלבנים את עכו והביסו את צלאח א-דין להם אך לא הצליחו לכבוש את ירושלים. אז קמה "ממלכת ירושלים השנייה".

ב1244 הממלוכים החלו להשתלט על הארץ ולאחר קרב הירביה בו נמחקו רוב התושבים הנוצרים, והקץ לתקופת השלטון הצלבני הגיע לשיאו. הממלוכים היו לוחמים-עבדים שחונכו במערכת החינוך הצבאית המצרית של צלאח א-דין. ובשנת 1260 יצאו להילחם בממלכה המונגולית המתרחבת בקרב עין ג'אלות בעין חרוד. כך למעשה השתלטו הממלוכים על כל השטח מחאלב שבסוריה בצפון ועד מצרים, נכללה גם כל ארץ ישראל. הנמל העיקרי של הממלוכים היה נמל עזה, שהייתה בירת ארץ-ישראל באותה תקופה למשך זמן מה . במאה ה-13 השלטון הממלוכי החריב את ערי החוף וערי הנמל של הארץ, נחלות חקלאיות נמסרו לקצינים ממלוכים לאורך הגדה ואזורי גידול הזיתים בשומרון. הארץ הייתה למקום שקט, רדום וללא התקפות.

ב1517 קם שלטון האימפריה העות'מנית על מדינת ישראל לאחר שנצחו בקרב מרג' דאבק , הארץ חולקה לחמישה מחוזות עיקריים מגידו, צפת, שכם, ירושלים ועזה ב1553 קם היישוב היהודי בירושלם, חלק קטן מאד של היישוב היהודי שכן בגליל. במאה ה-18 צבא נפוליון נכנס לארץ ישראל והחליש את כוחה של האימפריה העות'מנית, מה שגרם לאימפריות האירופיות להתחזק באזור.
לאחר גל של עולים יהודיים מארצות אירופה ב1917ההתיישבות הציונית, העלייה הראשונה והעלייה השנייה ותחילתו של היישוב החדש, הביאו להתגברות משמעותית של קצב העלייה לארץ ישראל. תום מלחמת העולם הראשונה "והבטחת מדינה ליהודים עפ"י הצהרת בלפור

ב1920 המנדט הבריטי המנדט, החל מתוך כוונה מוצהרת להקים מדינה ליהודים בארץ ישראל. ב30 השנים בהם המנדט שלט בארץ נסוגה בריטניה בהדרגה מהכוונה לאפשר ליהודים בית במדינת ישראל. עקב התעוררות הלאומיות הערבית הפלסטינית שבאה בתגובה לגלי העלייה היהודית.
שיא ההתנכרות של ממשל הבריטי ליהודית ולציונות בארץ ישראל היה בספר הלבן של 1939 שהטיל גזרות חמורות על העלייה היהודית לארץ ועל רכישת קרקעות על ידי יהודים, ונאכף בחוזקה בזמן השואה שהתחוללה באירופה.

ב1941 במהלך מלחמת העולם השנייה שימשה ארץ ישראל מקום לשהייה ולהתארגנות של מאות אלפי חיילים של הצבא הבריטי, היישוב בציוני נרתם למהלך וגויס בשם הצבא הבריטי – לפלמ"ח.
לאחר המלחמה התברר כי בריטניה לא תאפשר לניצולי השואה להעפיל ארצה וקמו תנועות האצ"ל והלח"י נגד המשטר הבריטי והחלו פגיעות במשטר עד שהוחלטה ב-29 בנובמבר 1947 ע"י עצרת האו"ם תוכנית החלוקה. למחרת החל השלב הראשון של מלחמת העצמאות, כאשר ערביי ארץ ישראל וכוחות בלתי סדירים ממדינות ערב תקפו את היישוב היהודי והתחולל הקרב על הדרכים. ב-14 במאי 1948 עזב הנציב העליון האחרון את ארץ ישראל ובתאריך זה הכריז דוד בן-גוריון על הקמת מדינת ישראל
כיום קיימים שלל אתרים ומקומות היסטוריים ותיירותיים אשר מספרים את סיפורה של הארץ, קיימים בישראל גם מקומות בילוי ופנאי, מוזיאונים מרהיבים שלל תיאטראות קניונים מסעדות מועדונים פאבים נופים מרהיבים ים המלח, הים האדום, הכנרת ועוד.

תנאי שימוש | פרטיות | מדיניות תוכן