איך מוצאים במהירות מפה לפי כתובת או מקום?

 • 1.מתקינים את סרגל הכלים בחינם
 • 2.לוחצים בסרגל החדש על החץ השחור שליד המילה "חפש" חפש
 • 3.בתפריט שייפתח בוחרים כתובת במפה
 • 4.רושמים את הכתובת או המקום: מנחם בגין 132 תל אביב
 • 5.מייד תקבלו מפה נוחה ושימושית כולל אפשרות למסלולים וצילומי לווין.

תחזית מזג האוויר

חיפוש במפה

מפת אירופה

הוספת סרגל הכלים

אודות התוסף

 • מצא את עצמך במפה

  מזג האוויר של השבוע

 • קיצורי דרך

  לוח שנה

 • רדיו ומוזיקה

  טלויזיה לצפייה ישירה

אודות אירופה

באירופה קיימות 50 מדינות 11% מתושבי העולם חיים בשטחה של אירופה והיא משתרעת על 10,180,000 קמ"ר.
אירופה רצופת היסטוריות ואדמתה ידעה קרבות רבים, החל מתקופת האבן, לאימפריה הרומית, ימי הביניים, תקופת הרנסנס, המהפכה התעשייתית, מלחמת העולם הראשונה, מלחמת העולם השנייה ועד המלחמה הקרה.
ההומו ארקטוס היה האדם הראשון שהיגר מאפריקה לאירופה, לפני כ1.8 מליון שנה. לאחר מכן סבורים החוקרים שעקבותיו האחרונות של האדם הניאנדרטלי אשר צד למחייתו ולא היה מיושב במקום אחד היו לפני 600,000 - 350,000 שנה.
במקביל לקיומו של האדם הניאנדרטלי באירופה, החל האדם הנבון לנדוד מיבשת אפריקה ליבשת אירופה לפני כ-70,000 שנה .
בשנת 7000 לפנה"ס החלה תקופת האבן, כאשר האדם כבר התיישב באזור אחד, היה לו שדה חקלאי וגידל בעלי חיים. תקופת הנחושת החלה בשנת 4000 לפנה"ס , בה שבטים מאסיה השתלטו על שבטים מאירופה.
העת החדשה החלה ב3000 שנה לפנה"ס בה קמה תקופת הברונזה ומלכים שלטו על אזוריהם.

בשנת 1100 לפנה"ס החלה תקופת הברזל וביוון העתיקה החלו לכתוב. הכתב ביוון ורומא הביא את העולם למחוזות אחרים לתרבות שאנו שואפים עד היום, פילוסופיה, תרבות, מדע ספורט ועוד.
בשנת 312 לספירה כבש מחדש הקיסר קונסטנטינוס את רומא תחת מסע דגל הצלב והפך את רומא לנוצרית שעד כה האמינה באלים שונים
במאה ה11 אירופה נשארה מאחורי הדת המוסלמית וההודית בדרכי המסחר המפותחות של אותה תקופה, תקופת הזהב.
בין השנים 1066-773 לוחמים וסוחרים ויקינגים מסקנדינביה פשטו על חלקים רבים מאירופה. הויקינגים נודעו בימיות ובכלי השיט המתקדמים שלהם. תחילה הפשיטות היו קצרות היו בוזזים ולעתים גם טובחים באוכלוסיות המקומיות והחריבו כפרים שלמים בבריטניה.

בשנת 800 כאשר עלו לשלטון מלכים ונסיכים רבים ברחבי אירופה על קארל הגדול להיות הקיסר של רומא, עקב עלייתו לקיסרות, העלה שנים לאחר מכן את המושג הקיסרות הרומית הקדושה, זאת בגלל שהכתיר אותו האפיפיור לאו השלישי.
במזרח אירופה הסלאבים החלו לכבוש שטחים ובשנת 681 הקימו את מדינתם הראשונה- בולגריה.
בשנת 880 הוקמה המדינה הראשונה של הרוסים- רוס של קייב הוקמה על ידי סוחרים ממוצא סקנדינבי. באמצע המאה ה-13 התפרקה רוס של קייב בעקבות פלישת המונגולים .
בשנת 966משקו הראשון, מלך פולין , התנצר בהשפעת האימפריה הרומית הקדושה והנצרות האורתודוקסית החלה להתפשט גם בהונגריה, אישטוון הראשון מייסד המדינה ההונגרית, המיר את דתו ומדינתו לנצרות קתולית.
במאה ה-12 והמאה ה-13 מלכי שבדיה, דנמרק ואבירים גרמנים החלו במהלך מסעי הצלב הצפוניים. למסעות הצלב היו השלכות בכלכלה, מדיניות והשפעות חברתיות אולם גרמו ללא מעט מלחמות בין המדינות. משפטי ראווה גדולים נערכו ברחבי היבשת שהסתיימו בלא מעט הוצאות להורג. מלבד רדיפות ממוסדות של הכנסייה על ידי האינקוויזיציה נערכו פוגרומים רבים נגד יהודים לאורך השנים.
במאה ה14 החל עידן הקרח הקטן שגרם לרעב רב בשל עצירתו את היבול והביא למגיפות. למרות תקופה קשה זו ראתה המאה ה14 שגשוג באומנות ובמדע כמו מסעם הראשון של כריסטופר קולומבוס ליבשת אמריקה, בשליחות המלכים הקתולים של ספרד ואסקו דה גאמה בשליחות מלך פורטוגל מנואל הראשון למסע הפלגה סביב אפריקה להודו בשנת 1498והחלה לבצבץ תקופת הרנסנס.
תקופת הרנסנס החלה בשנים מהמאה ה-14 ועד למאה ה-17 התחילה בתור זרם בפירנצה והתפשטה לאורכה ולרוחבה של אירופה.
עידן התגליות החל במאה ה-15 עד למאה ה-19 בהן היו שלל תגליות נרחבות ובמהלכן אירופאים יצאו לחקור את העולם, תוך השתלטות האימפריה העות'מנית על אירופה.
בין השנים 1683 - 1699 התרחשה מלחמת טורקיה הגדולה, כוחותיהם המשותפים של ספרד, אוסטריה, הונגריה, קרואטיה, רוסיה פולין וונציה לחמו נגד האימפריה העות'מאנית, כתוצאה מהמתקפה החלה השליטה של האימפריה לרדת בארצות אלו.

בשלהי המאה ה18 בריטניה הפכה עצמה לתעשייתית, החלה להשתמש במכונות במקום בהמות ולכן נקראה התקופה, המהפכה התעשייתית. המהפכה התעשייתית הייתה למעשה ניצחונו של מעמד הביניים של תעשיינים ואנשי עסקים (הבורגנים) על האצולה בעלת הקרקעות ובני המעמד הגבוה, הייתה אפשרות להקמת מפעלים ואנשי עמל פשוטים יחלו לעבוד בהם, לפעמים היו גם תנאי שכר נוקשים ואף ניצול ילדים.
במאה ה18 הייתה המהפכה הצרפתית בשל הכשל הפיננסי של המדינה שהוביל להפלת השלטון המונרכי, המלך לואי ה-16 הוצא להורג, היו מלחמות רבות בין ארצות אחרות לצרפת אולם נפוליון בונפרטה הנהיג את צבאו ועלה לשלטון כקיסר צרפת
בשנת 1848 בסדרת אירועים המכונה אביב העמים, רוב מדינות אירופה הפכו ממונרכיות אבסולוטיות למונרכיות חוקתיות בשנת 1871. גרמניה ואיטליה הפכו למדינות-לאום האימפריה הבריטית הופכת למעצמה העולמית הראשונה, במידה רבה כתוצאה מתמשכת של המהפכה התעשייתית וניצחונם במלחמות בנפוליון.
במאה ה19 קמו גם רומניה ומדינות הבלקן והשתחררו משלטונה של האימפריה העות'מנית
במאה ה-20 התרחשו שתי מלחמות עולם אשר שינו את אירופה, האחת, בת 4 שנים בין השנים 1914-1918 כאשר היריבות בין המעצמות גברה. והשנייה לאחר מעצמתו של היטלר שהחל את תקופת רודנותו בשנת 1933 כאשר פלש לפולין בשנת 1939 החלה מלחמת העולם השנייה והסתיימה ב1945 אשר כללה בתוכה את השואה- 6 מליון יהודים נספו ברצח העם השיטתי, בנוסף הנאצים רצחו גם צוענים, בעלי מוגבלויות, חולי נפש והומוסקסואלים.
בשנת 1945 הציעה ברית המועצות להצטרף לנאט"ו אולם נדחתה בקשתה ואילו בקשתה של דרום גרמניה אושרה, מה שגרם למדינות המזרח אירופיות - פולין, מזרח גרמניה, אלבניה, בולגריה, הונגריה, צ'כוסלובקיה ורומניה יחד עם ברית המועצות להקים את ברית ורשה.

ב1956 החלה התקוממות עממית נגד השפעתה של ברית המועצות ושליטתה בהונגריה. המרד פרץ לאחר שמנהיג ברית המועצות, ניקיטה חרושצ'וב, הורה על החלפתו של המנהיג הסטליניסטי של הונגריה מתיאש ראקושי כתגובה.המשטר החדש הדיח את המשטרה החשאית, הכריז על כוונתו לפרוש מברית ורשה והבטיח כי בכוונתו לערוך בחירות חופשיות.
בתגובה פלש הצבא האדום להונגריה ודיכא את המרד,פרצה המלחמה הקרה. ברלין הייתה אז מחולקת ל4 מעצמות, ברית המועצות הציעה אולטימטום לאחרות לסגת ממערב ברלין, ההצעה נענתה בשלילה והגדר שהפרידה הפכה לחומת ברלין
ב1990 התפרקה ברית המועצות והמשטר הקומוניסטי ובמקומה קמה רוסיה.
ב1999 הושק האירו, מטבע אירופי אחיד לכל מדינות אירופה אשר חברות ב"איחוד האירופי"
אירופה שופעת במקומות היסטוריונים תיירותיים כמו מגדל פיזה, חומת ברלין, מגדל אייפל, הקולוסאום, מוזיאונים פארקים ארמונות ועוד רבים וטובים.

תנאי שימוש | פרטיות | מדיניות תוכן